Patronat medialny:

logo radio

zywiecki24 logo

 

    

stat4u

Wycieczka na górę Żar

Zar6

    W dniu 11 sierpnia 2016 roku odbyła się wycieczka na górę Żar. Zorganizowana ona została przez PTG „Sokół” praz parafię p. w. św. Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim.

    Drugi tydzień sierpnia nie był sprzyjający dla wędrówek górskich -padał deszcz i było zimno. Do ostatniej chwili nie było pewne, czy uda się zrealizować nasz ambitny plan, a zaplanowaliśmy:  
•    przepłynięcie motorówką (z OSP Międzybrodzie Bialskie) spod budynku LOK do kapliczki św. Jana po drugiej stronie Jeziora Międzybrodzkiego
•    przejście spod kapliczki na szczyt Żar
•    zjazdy na torze saneczkowym
•    przejazd kolejką linową PKL
•    posiłek -pizza
•    powrót autokarem

 

    W związku z mocno niesprzyjającą aurą nie udało się niestety popływać motorówką, ale ku radości młodzieży pieszą wędrówkę zamieniono na wycieczkę autokarową.
    25 osobowa grupa wyruszyła spod plebanii w Międzybrodziu Bialskim o godzinie 09.00. Po przyjeździe do Międzybrodzia Żywieckiego przesiedliśmy się do kolejki linowej i wyjechaliśmy na górę Żar. Tam     można było oddać się przyjemności jazdy na torze saneczkowym. W trakcie tej zabawy, w przerwie, wszyscy z ochotą udali się na pizzę do Pizzerii Dominium. Było to tym bardziej przyjemne, gdyż wszystkim już po 2 zjazdach zmarzły ręce…
    Na szczęście około południa zaczęło zza chmur wychodzić słońce i można było wyruszyć na pieszą wędrówkę wzdłuż trasy narciarskiej do stacji dolnej kolejki. Tam na uczestników czekała niespodzianka -przejażdżka pontonem w ogródku PKL. Humory dopisywały wszystkim. Radosnym pogawędkom nie było końca.

    Choć z powodu złej pogody wydawało się, że będzie to nieudany wakacyjny wypad, jednak wszystko zakończyło się sukcesem. Za co należy podziękować Panu Bogu.

    Nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży czuwali: druhna Barbara Kos- Harat, pani Waluś, ksiądz Piotr Konieczny.

    Wycieczka została zrealizowana w ramach projektu „Wakacje z Sokołem 2016” współfinansowanego przez Gminę Czernichów.
Zar5