Patronat medialny:

logo radio

zywiecki24 logo

 

    

stat4u

PIELGRZYMKA ROWEROWA

DO KRAKOWA – ŁAGIEWNIK


            Tegoroczna pielgrzymka rowerowa do Krakowa – Łagiewnik organizowana przez PTG Sokół sekcję rowerową i parafię Św. Marii Magdaleny odbyła się 1 maja 2017r. Rozpoczęła się Mszą Św. W Międzybrodziu Bialskim w kościele parafialnym o godz. 6.40. Po Mszy św., spakowaniu rowerów i wszystkich potrzebnych rzeczy wyruszyliśmy busami: jeden z „Sokoła” w Gminie Czernichów, a drugi pożyczony z firmy „Igmar”.

            Pierwszym punktem pielgrzymki było dotarcie do Wadowic, gdzie mogliśmy się pomodlić w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i skąd wyruszyliśmy na rowerach w dalszą drogę. Następnie dwunastu rowerzystów rozpoczęło zmagania z trudami trasy prowadzącej najpierw do miejscowości Wysoka, później do Kalwarii Zebrzydowskiej.

            Pielgrzymka miała charakter tematyczny, gdyż przebiegała przez najważniejsze miejscowości związane ze św. Janem Pawłem II i z kultem Maryi w Kalwarii Zebrzydowskiej. W Kalwarii odprawiliśmy nabożeństwo majowe. Mogliśmy również pomodlić się wspólnie przed cudownym obrazem M.B. Kalwaryjskiej.

            Po zmaganiach na Górze Kalwaryjskiej mogliśmy wyruszyć w dalszą drogę w kierunku Krakowa, którą pokonaliśmy, jadąc przez takie miejscowości jak: Wola Radziszowska i Skawina.

            Trasy rowerowe niezwykle piękne i malownicze przebiegały przez miejscowości w których większość z nas była pierwszy raz, więc mogliśmy poznać nasz wspaniały kraj.

Pogoda nam dopisywała. Słońce świeciło cały czas, lecz trochę uprzykrzający był wiatr, ale i tak byliśmy szczęśliwi, że mogliśmy odbyć tę pielgrzymkę. A jeszcze tydzień wcześniej wszystko to stało pod znakiem zapytania: deszcz ze śniegiem i sam śnieg oraz bardzo niska temperatura nie nastrajały do wychodzenia z domu a co dopiero do pielgrzymi rowerowej.

1 maja jednak można było poczuć prawdziwą wiosnę. Jechało się nam fantastycznie, cała grupa pracowała solidnie, była niezwykle zdyscyplinowana.

            W godzinach popołudniowych dotarliśmy do celu naszej pielgrzymki: Łagiewniki – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Powrót mieliśmy zapewniony busami, które towarzyszyły nam od samego początku jako zaplecze techniczne. Pokonaliśmy na rowerach w sumie 60km, ale radość z dotarcia do celu była niezwykła i mamy nadzieję i zamiar co roku organizować taką pielgrzymkę.

            Muszę wspomnieć o niezwykłym zaangażowaniu Basi i Piotra Harat, którzy pomagali w znaczący sposób w obsłudze całej pielgrzymki.

W pielgrzymce rowerowej uczestniczyli:

Marta Brzezicka- najmłodsza uczestniczka pielgrzymki, Magdalena Brzezicka, Justyna Romanowicz, Kamil Adam, Paweł Waluś, Łukasz Harężlak, Kacper Płonka, Bartek Matlak, oraz instruktorzy rowerowi Joanna Brzezicka, Wioletta Waluś, Krzysztof Brzezicki i ks. Piotr Rajda.

 

Krzysztof Brzezicki –kierownik sekcji rowerowej