Patronat medialny:

logo radio

zywiecki24 logo

 

    

stat4u

Hej Sokoły! - 125 lat TG "Sokół" w Brzesku !

            "Zarząd Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Brzesku serdecznie dziękuje delegacji Waszego Sokoła za udział w obchodach Jubileuszu 125 – lecia Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Brzesku w dniu 10 września 2017r.

            Proszę przyjąć wyrazy uznania i szcunku dla wszystkich działaczy i członków Waszgo Towarzystwa, którzy aktywną pracą przyczyniają się do propagowania tradycyjnych wartości, w tym szlachetnej postawy miłości Ojczyzny i ofiarności dla dobra ogółu"

             Nasze gniazdo czuje niezwykłą dumę z tak serdecznego przyjęcia nas w Brzesku. Przyjaźń rozwijana od wielu lat z gniazdami Polski południowej widoczna staje się szczególnie w chwilach świąt, jakie przeżywaja nasi Bracia Sokoli. Wsparcie, życzliwość,wzajemna troska widoczne są ze zdwojoną siłą.

            Kochani ! - to sprawia, że potrafimy mobilizować się w natłoku prywatnych zajęć i wcześnie rano – tym razem o 5 00. wstać i wyruszyć na JUBILEUSZ 125 LECIA TG "Sokół " Brzesko!

            Ciepła, słoneczna pogoda dodatkowo uświetniła Jubileusz pięknie i bogato przygotowany przez brzeskich druhów Sokołów.

Program obejmował:

        Uroczystą Mszę św. z homilą przypominającą, czym dla Sokołów była i jest maksyma "w zdrowym ciele zdrowy duch", która w przeszłości szczególnie, ale i dziś sprawia, że Sokoli Boga, Honor i Ojczyznę stawiają na pierwszym miejscu,

        OdsłonięcieTablicy upamiętniającej poległych Sokołów w I i II wojnie światowej oraz Apel Poległych – wszystko to przy asyście naszych druhów z Rymanowa

        Nadanie Legii Honorowej Sztandarowi TG Sokół Brzesko oraz odznaczeń dla prezesa L. Lechowicza i innych zasłużonych członków Zarządu,

        Projekcję filmu o bogatej historii i bieżącej działalności brzeskiego gniazda

        Piękny głęboko patriotyczny program artystyczny wzbogacony występem Kapeli Tońko z Dynowa

        Przemówienia, moc gorących życzeń i gratulacji od wszystkich zaproszonych gości- Naszych oczywiście też!

            Delegacja PTG Sokół w Gminie Czernichów w składzie dh Ania Blokisch, Basia Kos – Harat oraz dh Rafał Stwora i prezes Piotr Harat dokonała wpisu do Księgi Pamiątkowej, życząc Jubilatowi wytrwałośi w pracy i wielu sukcesów.

            Po uroczystościach zaliczywszy przyjacielskie rozmowy z braćmi Sokołami z różnych gniazd i nakarmieni smakołykami przez Gospodarzy ruszyliśmy w drogę powrotną. Bezpiecznie dotarliśmy do domów ok. 20.00. z naładowanymi "akumulatorami" – oczywiście!

B. K. – H.