Patronat medialny:

logo radio

zywiecki24 logo

 

    

stat4u

Poświęcenie sztandaru Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Dynowie

            21 października 2017 roku odbyła się piękna uroczystość poświęcenia sztandaru Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Dybowie, obok Rzeszowa. Uczestniczyła w nim 8 osobowa delegacja naszych Sokołów z Prezesem Piotrem Haratem na czele i z pocztem sztandarowym wystawionym przez sekcję militarną.

            Na piękny dynowski rynek przyjechaliśmy ok. godziny 10. Gospodarze zaprosili nas na mały poczęstunek do ratusza. O godzinie 11.00 w kościele parafialnym została odprawiona uroczysta Msza św., po której ksiądz poświęcił nowy sztandar „Sokoła” w Dynowie. Po nabożeństwie poczty sztandarowe, delegacje gniazd sokolich i zaproszeni goście, prowadzeni przez orkiestrę OSP, udali się ponownie na rynek. Tam wszyscy podziwiali musztrę paradną w wykonaniu   Sokołów z Rymanowa. Następnie przemaszerowaliśmy pod budynek dawnej sokolni, aby złożyć kwiaty pod pamiątkową tablicą.

            Ostatnie punkty uroczystości miały miejsce w gimnazjum. Na sali gimnastycznej miało miejsce wbicie pamiątkowych gwoździ. Po przemówieniach mogliśmy delektować się występami artystycznymi dzieci i młodzieży z dynowskiego „Sokoła”. Występowali też nieco starsi muzycy. Najwięcej przyjemnych doznań zapewniła jednak kapela „Tońko”. Zaprezentowała ona zarówno muzykę kresową, jak i własne utwory. Wszystko w konwencji muzyki miejskich podwórek.

            Po smacznym obiedzie przyszedł czas na powrót do domu. Wdzięczni dynowskim Sokołom za wspaniałą gościnę, udaliśmy się naszym sokolim busem w drogę do Międzybrodzia.

Zdjęcia i więcej informacji na stonie TG "Sokół" w Dynowie

AK