Patronat medialny:

logo radio

zywiecki24 logo

 

    

stat4u

IMG 2077 001

Żegnamy Przyjaciela

            Odszedł od nas wielki Przyjaciel „Sokoła” Ryszard Pawłowski z Międzybrodzia Bialskiego. Jego śmierć zaskoczyła wszystkich. Nikt się nie spodziewał, że tak nagle odejdzie na wieczną służbę, że dołączy do swojej ukochanej, zmarłej niedawno żony.

            Z Druhem Ryszardem, chyba możemy Go tak nazywać, my Sokoli znaliśmy się od dawna. Spotykaliśmy się na różnych uroczystościach gminnych i kościelnych. Szczególna jednak współpraca zawiązała się w momencie założenia w naszym gnieździe sekcji militarnej. Ryszard Pawłowski był znanym rekonstruktorem wojskowości. Swoją pasją zarażał wokoło. Z ochotą odpowiedział na prośbę o zaangażowanie się w prace sekcji. Prowadził zajęcia z zakresu posługiwania się bronią palną. Objaśniał młodym ludziom, z jakich części jest zbudowany karabinek kbk AK, pistolet maszynowy, inna broń krótka. Pokazywał, jak poprawnie załadować magazynek. Uczył zasad strzelania. Dzięki niemu młodzi Sokoli mogli zapoznać się z działaniem wykrywacza metali.

            Oprócz działalności edukacyjnej p. Ryszard uczestniczył w umundurowanych asystach sekcji militarnej podczas świąt patriotycznych i innych uroczystości. Często stał na warcie przy pomnikach i tablicach pamiątkowych obok młodych Sokołów.

Druhu Ryszardzie, dziękujemy za wszystko!

Czołem!