Patronat medialny:

logo radio

zywiecki24 logo

 

    

stat4u

110 Rocznica Powstania Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Rymanowie
12 listopada 2017

            Delegacja Sokołów z Gminy Czernichów uczestniczyła w obchodach 110 rocznicy powstania gniazda sokolego w Rymanowie połączonych z Narodowym Świętem Niepodległości.

            Wieloletnia przyjaźń z Sokołami z Rymanowa sprawiła, że pojechaliśmy w licznej, 16 osobowej grupie. Najliczniej reprezentowana była sekcja militarna, byli też dorośli; druhny i druhowie pod przewodnictwem Prezesa Piotra Harata.

            W programie znalazła się Msza św. w intencji Ojczyzny, uroczysta odprawa i zmiana warty przy Pomniku Ofiar Systemów Totalitarnych oraz złożenie kwiatów. Następnie Sokoli z Rymanowa przedstawili pokaz musztry paradnej, z czego słyną już od wielu lat. Jak zwykle zrobili wielkie wrażenie na publiczności.

            Kolejnym punktem święta była część oficjalna w Domu Sokoła w Rymanowie. Po przemówieniach burmistrza Rymanowa oraz zaproszonych gości uczniowie klasy wojskowej Liceum Ogólnokształcącego w Rymanowie złożyli uroczyste ślubowanie. Przedstawiciele władz rymanowskiego „Sokoła” zostali uhonorowani wysokimi odznaczeniami. Następnie wręczono odznaczenia i tytuły honorowe „Sokoła”. Nasz Przyjaciel druh Kazimierz Cetnarski otrzymał Złoty Znak Sokoła. Gratulujemy Druhu Kazimierzu!

            Wszystkich zauroczyła część artystyczna przygotowana przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie. Program taneczny z choreografią inspirowaną historią Polski od rozbiorów do odzyskania niepodległości oraz wzruszający śpiew i muzyka w wykonaniu młodych ludzi pozostaną w naszej pamięci na bardzo długo.

            Na zakończenie wbito pamiątkowe gwoździe.

            Niestety, wszystko co dobre kiedyś się kończy. Po długim i serdecznym pożegnaniu udaliśmy się w drogę powrotną, ze śpiewem na ustach, wdzięczni Przyjaciołom za niesamowite przyjęcie. Dziękujemy!