Patronat medialny:

logo radio

zywiecki24 logo

 

    

stat4u

100 rocznica odzyskania niepodległości

1918-2018

            Wyjątkową, 100 rocznicę odzyskania niepodległości Sokoli z Gminy Czernichów świętowali razem z mieszkańcami gminy w sobotę 10 listopada.

            Pierwszym punktem obchodów była akcja „Żar biało -czerwony” polegająca na ustawieniu na stoku góry Żar w Międzybrodziu Żywieckim żywej flagi narodowej. Akcja była inicjatywą p. Krzysztofa Barcika nauczyciela ze szkoły w Międzybrodziu oraz uczniów z tej szkoły. Wśród licznie zgromadzonych uczestników nie zabrakło też Sokołów.

            Główne uroczystości rozpoczęły się od odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamiątkowej ufundowanej przez PTG „Sokół” umieszczonej na ścianie Domu Kultury w Międzybrodziu Bialskim. Stamtąd delegacje władz gminnych, organizacji społecznych i pozostali uczestnicy udali się do Czernichowa, do Międzybrodzia Żywieckiego i na końcu znów do Międzybrodzia Bialskiego, gdzie pod pomnikiem (w Czernichowie) i tablicami pamiątkowymi złożono kwiaty i zapalono znicze.

            Punktem kulminacyjnym święta była Msza św. w kościele parafialnym w Międzybrodziu Bialskim. Po uroczystym nabożeństwie zebrani wysłuchali występów: orkiestry z OSP Międzybrodzie Bialskie oraz zespołu BB Singers.

            Na zakończenie wszyscy udali się w przemarszu do remizy strażackiej na grochówkę.