Polskie Towarzystwo Gimnastyczne
"Sokół" w Gminie Czernichów

Sokoli opłatek w Krakowie
11 stycznia 2019

W corocznym spotkaniu opłatkowym organizowanym przez PTG „Sokół” w Krakowie wzięła udział delegacja starszyzny sokolej z Prezesem Piotrem Haratem na czele oraz młodzież z sekcji militarnej.
Po przyjeździe do Krakowa o godz. 16.30 i wspólnym posiłku udaliśmy się na Salę Główną sokolni, gdzie miały miejsce oficjalne uroczystości. Wyremontowana niedawno sala, która odzyskała swe historyczne piękno, zrobiła na wszystkich niesamowite wrażenie.
Spotkanie rozpoczęło się modlitwą. Po niej wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Do wspólnego kolędowanie zaprosiła Zwarta Brać Sokola, czyli Sokoli -seniorzy z królewskiego miasta.
Stałym i najbardziej może oczekiwanym punktem spotkania były pokazy gimnastyki artystycznej w wykonaniu dzieci z krakowskiego Sokoła. Przed publicznością wystąpili też młodzi Sokoli z naszego gniazda. Sekcja militarna pokazała musztrę paradną w układzie z lancami.

Ostatnim punktem oficjalnej części spotkania był przemówienie Prezesa Konrada Firleja oraz wręczenie odznaczeń dla zasłużonych Sokołów. Prezes Konrad podziękował wszystkim za udział w uroczystości, docenił też występ naszej sekcji militarnej, mówiąc, że jest to powrót do najlepszych tradycji sokolich.


Barbara Kos
Andrzej Krempel