Polskie Towarzystwo Gimnastyczne
"Sokół" w Gminie Czernichów

Tropem Wilczymplakat 3 marzec 2019
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Żywiec 3 marca 2019

            Już po raz siódmy w całej Polsce odbył się bieg pamięci żołnierzy niezłomnych. My, Sokoli, kolejny raz pomagaliśmy w organizacji biegu w Żywcu, którego główną organizatorką była pani Jadwiga Klimonda i stowarzyszenie Dzieci Serc. Do naszych obowiązków należało prowadzenie biura zapisów, obsługa techniczna zapewniona przez sekcję militarną, sędziowanie -prezes Piotr Harat był sędzią głównym. Umundurowana delegacja z pocztem sztandarowym reprezentowała Towarzystwo podczas części oficjalnej.

            Przed rozpoczęciem biegu, o godz. 10.00 została odprawiona Msza św. w żywieckiej konkatedrze. Po jej zakończeniu uczestnicy przemaszerowali do Parku Habsburgów, gdzie były przygotowane trasy biegu: Bieg Główny na dystansie 1963 m, Bieg Przedszkolaków -25 m, oraz Bieg Honorowy – spacer dla niepełnosprawnych na dystansie 963 m.

            Tegoroczny bieg był szczególny. Specjalnym gościem był ppłk. Leszek Mroczkowski żołnierz niezłomny, członek konspiracyjnej organizacji Wolność i Niezawisłość. Pani Jadwiga Klimonda w dowód wdzięczności za pomoc ze strony Sokoła wręczyła na ręce Prezesa Piotra Harata nagrodę specjalną.

Andrzej Krempel