Polskie Towarzystwo Gimnastyczne
"Sokół" w Gminie Czernichów

Dekanalna Droga Krzyżowa
na Hrobaczą Łąkę
prowadzona przez młodzież - 15 marca 2019 

            Sokoli jak co r oku wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej prowadzonej szlakiem na Hrobaczą Łąkę. Droga Krzyżowa była zorganizowana przez Duszpasterstwo Młodzieży Dekanatu Międzybrodzkiego, Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Gminie Czernichów oraz Grupę   Młodzieżową Parafii św. Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim.

            Trasa tradycyjnie wiodła od kapliczki -groty skalnej ku czci Matki Bożej z Lourdes i św. Jana Pawła II w Międzybrodziu Bialskim Żarnówce do krzyża na Hrobaczej Łące. Uczestnicy w liczbie ponad 150 wyruszyli o godzinie 19.00. Nad bezpieczeństwem czuwali Sokoli z sekcji militarnej oraz strażacy z OSP Międzybrodzie Bialskie. Sokoli nieśli też krzyż do ostatniej stacji.

            Po zakończonym nabożeństwie wszyscy mogli posilić się ciastem i wypić gorącą herbatę.

            Droga Krzyżowa górskim szlakiem to wspaniały czas na modlitwę, zadumę. Zmaganie się ze zmęczeniem przybliża do Cierpiącego Zbawiciela. Jest okazją do duchowego wzrastania.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tego wspaniałego religijnego przedsięwzięcia. Szczególnie jesteśmy wdzięczni młodym Sokołom, strażakom, Panu Kazimierzowi Zontkowi opiekunowi groty -kapliczki oraz Wspólnocie Leśnej Żarnówka.

Andrzej Krempel