Polskie Towarzystwo Gimnastyczne
"Sokół" w Gminie Czernichów

Rowerowa

W kwietniu 2015r. powstała sekcja rowerowa przy PTG Sokół w Gminie Czernichów. Pierwsze zajęcia odbyły się 25 kwietnia 2015r. i uczestniczyło w nich 6 osób. Trasa rowerowa liczyła ok. 20km i przebiegała przez okoliczne miejscowości- Międzybrodzie Bialskie, Międzybrodzie Żywieckie, Czernichów i Tresna. Dzieci były bardzo zadowolone z wspólnego wyjazdu i to pozwoliło aby zacząć regularnie się spotykać co sobotę na zajęciach rowerowych. Mamy piękne okolice, sprzyjające turystyce rowerowej.

Jazda na rowerze to jeden z najbardziej popularnych sposobów na spędzanie wolnego czasu przez Polaków. I trudno się temu dziwić biorąc pod uwagę liczne korzyści wynikające z tej aktywności.

W dzisiejszych czasach, w dobie internetu i nowoczesnych urządzeń technologicznych coraz częściej zapominamy o jednej z najzdrowszych form aktywności fizycznej - ruchu na świeżym powietrzu. Dlatego tym bardziej cieszy każdy nowy „zapaleniec”, porzucający komputer bądź telewizor i biegnący na „dwór”. Spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu poza tym, że sprawia nam dużo radości, wiąże się z wieloma dobroczynnymi skutkami, oddziałującymi na nasz organizm. Zatem załóż wygodne ubranie, zabierz butelkę z wodą i ruszaj zwiedzać świat na rowerze!

2015 04 0262015 04 0272015 04 028