Patronat medialny:

logo radio

zywiecki24 logo

 

    

stat4u

Ludzie -Zawody -Pasje
czyli jesienno -zimowe spotkania / prelekcje
Sekcji Turystycznej PTG - „Sokół” w Gminie Czernichów

Ruszyła pierwsza jesienno -zimowa edycja Sekcji Turystycznej PTG – Sokół w Gminie Czernichów pod hasłem „Ludzie-Zawody-Pasje”. Czyli co nas interesuje i czym chcemy podzielić się z innymi.

Pierwsze listopadowe spotkanie już za nami. Odbyło się ono w sobotę 26 listopada 2016 roku gromadząc ponad dwadzieścia osób w tym dzieci, młodzież i dorosłych z naszej Gminy Czernichów.

Spotkanie poprowadził kierownik Sekcji Turystycznej PTG – Sokół /Bartłomiej Strzelichowski – a zaproszonym gościem i osobą prowadzącą prelekcję pod hasłem „Roku rzeki Wisły” był Retman i organizator Flisu Narodów Pan Marek Strzelichowski .

Całość spotkania odbyła się dzięki uprzejmości Księdza Proboszcza Marka Wróbla i Księdza Wikarego Piotra Rajdy w salce katechetycznej w parafii Św. Mari Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim. W tym miejscu w imieniu Sekcji Turystycznej PTG- Sokół – składamy na ręce Księży serdeczne Bóg zapłać za okazaną pomoc.

Podczas spotkania barwne opowieści Pana Marka przeniosły nas w czasy, kiedy to Wisła była jednym z najważniejszych szlaków handlowych Polski. Dowiedzieliśmy się sporo o historii tej dawnej jak i tej obecnej, a wszystko pod hasłem - Wisła i okolice.

Rok 2017 został uznany jako oficjalny rok rzeki Wisły- przy której od wieków osiedlali się ludzie i z jej zasobów czerpali aby żyć, rozwijać się i handlować z naszymi najbliższymi sąsiadami.

Wszyscy uczestnicy spotkania byli pod ogromnym wrażeniem wiedzy i profesjonalizmu jak i pasji z jaką Pan Marek prezentował nam swoja wiedzę na temat rzeki Wisły i jej historii. Podczas prelekcji został wykorzystany film/teledysk dokumentujący spływ Pana Marka rzeką Wisłą od Oświęcimia do Orleanu we Francji.

W przerwie spotkania dorośli mieli czas, aby przy kawie i słodkim poczęstunku wymienić się wrażeniami, podejść i porozmawiać z Panem Markiem, a dzieci i młodzież została zaproszona do wspólnego układania dużych przestrzennych puzzli na czas, przedstawiających mapę polityczną świata.

Na zakończenie wśród uczestników przeprowadzono zespołowy konkurs wiedzy – „Wisła i okolice”.

Jesteśmy pod dużym wrażeniem wiedzy uczestników, ich zaangażowania i przygotowania merytorycznego.

Wyłoniono zwycięzców. Laureaci pierwszego miejsca otrzymali dyplomy uczestnictwa i nagrodę główną, którą będzie udział w jednym z etapów flisu podczas obchodów” Roku rzeki Wisły” w 2017 roku.

Pozostali uczestnicy spotkania i konkursu otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy.

Sobotnie spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze. Dziękujemy Panu Markowi za prezentację i wszystkim uczestnikom za przybycie.

Cieszymy się, że jako Sekcja Turystyczna PTG – Sokół w Gminie Czernichów możemy poprzez ideę cyklicznych jesienno-zimowych spotkań /prelekcji propagować turystykę i przybliżać sylwetki ciekawych osób, pełnych pasji i zaangażowania w to co robią.

Już dziś zapraszamy wszystkich w styczniu 2017 roku- na kolejne spotkanie z ciekawym człowiekiem Panem Mirosławem Kierepką -od 1980 roku instruktor płetwonurkowania, ponad 35 lat związany z nurkowaniem rekreacyjnym i zawodowym.

Współzałożycielem i wieloletnim Koordynatorem Grup Ratownictwa Specjalnego PCK.

Sekcja Turystyczna

PTG - Sokół

Zenia Kucz